Vychytilova soutěž a Soutěž Nadace Bohuslava Martinů 2021

02.12.2021

V druhé polovině listopadu 2021 jsem měl tu čest čtyřikrát během 10 dnů uvést První sonátu pro violoncello a klavír od Bohuslava Martinů. Za její interpretaci na Vychytilově violoncellové soutěži jsem dokonce obdržel speciální cenu od autorovy nadace. Soutěže této nadace jsem se o týden později zúčastnil. O něco dříve, 16. listopadu, se odehrál můj společný recitál se spolužačkou Jasmínou Singhovou v Muzeu Antonína Dvořáka.

Na Soutěži Nadace B. Martinů jsem rovněž uvedl Kovovou sonátu pro sólové violoncello od současného českého violoncellisty, Petra Hejného. Několik dní před soutěží jsem měl dokonce tu čest mu toto jeho dílo zahrát a vyslechnout jeho připomínky. Záznam mé interpretace prvních dvou vět Kovové sonáty ze smyčcového semináře na Pražské konzervatoři si můžete poslechnout výše.

ENG

In the second half of November 2021, I had the pleasure to play Bohuslav Martinů´s Cello Sonata No. 1 four times in 10 days. I was awarded for my intepretation of this work by a special prize of Martinů´s Foundation at Jan Vychytil´s Cello Competition (Prague Cello Competition). I also participated in the competition of this foundation one week later.

In the competition of Martinů´s Foundation, I performed Metal Sonata for cello solo by Petr Hejný, great czech living cellist, composer, painter and sculptor. A few days before the competition, I had the great pleasure to play the work for the composer himself and to listen to his comments. You can listen to my interpretation of the first and second movement of the Metal Sonata above.

Petr Hamerský / official website
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!